Se afișează postările cu eticheta revoluţie. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta revoluţie. Afișați toate postările

duminică, 24 ianuarie 2010

A fost sau...n-a fost!

Ieri, prezent fiind la o susţinere publică a unei teze de doctorat, am avut plăcuta surpriză să aud o voce autorizată, responsabilă, care a spus răspicat despre evenimentele din decembrie 1989, că ..." nu au fost o schimbare de regim ci doar, de sistem securisto-comunist!". Academicianul Alexandru Ungureanu a recunoscut răspicat ordinăria mass-media de a manipula în continuare populaţia despre acest trist şi înfiorător eveniment.
Mai zilele trecute, tov. Ion Iliescu, a declarat ritos, în stilu-i caracteristic ..." revoluţia au făcut-o comuniştii nemulţumiţi!". Asta ştim şi noi, că un sistem securisto-comunist de inspiraţie sovietică, inuman şi iresposabil, a fost înlocuit cu alt sistem, de aceeaşi factură, securisto-comunistă dar, cu "faţă umană"... Acest eşalon 2 şi 3 al sistemului totalitar, au acaparat pârghiile de putere imediat după provocarea tulburărilor din decembrie 1989 de la Bucureşti. Pentru a putea controla imediat situaţia au avut nevoie să-şi subordoneze puterea economică şi justiţia. Apoi, au determinat haosul general, cu mineriade şi alte mişcări sociale, pentru a putea fura în linişte, având asigurate condiţiile necesare. Crearea unui sistem piramidal administrativ, în care se regăsesc majoritar, indivizi obscuri (securişti, turnători, activişti, ţuţeri, etc) cărora le-au fost echivalate diplomele de la Ştefan Gheorghiu, au determinat frânarea oricăror iniţiative democratice reale. Aceşti indivizi cu "dosare grele" au penetrat peste tot, în justiţie, administraţie, educaţie, poliţie şi s-au constituit în adevărate contingente ale corupţiei generale care stăpâneşte România. Sistemul ticălos creat de Ion Iliescu şi multiplicat de indivizi obscuri ai sistemului totalitar, precum Hrebenciuc, Vanghelie, Dragnea şi alţi lachei vopsiţi în social-democraţi, au acaparat o doctrină politică pentru a avea justificare pentru hoţiile lor!
Peste tot în ţară, cohorte de ticăloşi, nu au altă preocupare decât filajul continuu al oricui este împotriva sistemului lor. Aceşti indivizi, plătiţi din bani publici, nu fac altceva decât spionaj stradal continuu, ascultă telefoane cu instalaţii improvizate, pentru a arăta opiniei publice ce "politicieni de nădejde, are doar sistemul...ticălos". Ordinăria securisto-comunistă trebuie retezată din temelii.
Cred că avem nevoie de o adevărată dreaptă politică care să distrugă acest sistem şi care, să clădească încrederea cetăţii în valoare şi prosperitate, nu în hoţie...social-democrată!

vineri, 18 decembrie 2009

Decembrie 1989,revoluţie sau loviluţie sau ...eterna şi fascinanta Românie?

...în vară am reuşit să revăd Timişoara...Deja, cei responsabili şi neîmpăcaţi cu ceea ce s-a ales din mesajul lor revoluţionar, pentru care, unii au avut neşansa să fie în calea gloanţelor, încă din iunie se pregăteau de COMEMORARE...Nu se pregăteau de aniversare pentru că, pentru ei, cei care şi-au dorit distrugerea din temelii a unui sistem inuman şi antinaţional, dezamăgirea este imensă...Ce s-a întâmplat cu manifestul anticomunist al Timişoarei am văzut cu toţii...
Lacheii sistemului totalitar au acaparat puterea la Bucureşti, ucigaşii şi torţionarii timişorenilor s-au transformat în "eroi" şi au fost numiţi miniştri (Chiţac, Stănculescu...şi alţii, foarte multe alte secături ale încrengăturilor securiste). Toţi cei care au tras în manifestanţi, cei care au ars cadavrele morţilor revoluţiei reale...au ajuns demnitari în noul stat securisto-mafiot gestionat de FSN, PDSR şi, mai nou, PSD.
Iată de ce, Ion Iliescu, este vinovat de tot ceea ce s-a întâmplat în România după anul 1990. Că a fost captiv, ca un cocon, sistemului ticălos, coordonat de coaliţiile securisto-economice şi ...masonice, asta-i altă poveste...
Iată, de ce mă simt dator, moral, să fiu alături de exponenţii reali ai revoluţiei de la Timişoara. Sunt alături de prietenii mei de acolo şi, de oriunde paşii i-au purtat după 1990, dezamăgiţi de ceea ce s-a ales din credinţa lor!
La Bucureşti, în decembrie 1989, Ion Iliescu şi gloata lui de kaghebişti...reformatori au dat o loviluţie, acaparând mesajul Timişoarei.
Mă alătur acelor oameni responsabili care solicită public instituţiilor abilitate ale statului de drept şi personal preşedintelui ţării să desecretizeze documentele necesare lămuririi "misterului" loviluţiei iliesciene pentru ca, adevăraţi ucigaşi ai oamenilor nevinovaţi, să ajungă din ...demnitari în ocnaşi.

marți, 1 decembrie 2009

Timişoara, după 20 de ani...

Este 1 DECEMBRIE 2009...LA MULŢI ANI, ROMÂNIA!

Astăzi, la Timişoara după 20 de ani, urmaşii huliganilor care în 1989 au demonstrat, că un regim represiv şi inuman poate fi fugărit, au ieşit -din nou!-în stradă să-i fugărească pe urmaşii torţionarilor comunişti care au acaparat România.
DA, aceasta-i realitatea... Ca şi acum 20 de ani în urmă, tembeliziunea naţională şi miliţia poliţienească au îndrăznit să manipuleze grosolan opinia publică spunând ...la Timişoara nu se întâmplă nimic, doar nişte...huligani, care îndrăznesc să "militeze" împotriva tov. Geoană, adică oameni plătiţi de Băsescu!
O întrebare mă frământă mult de vreo 3-4 luni, după ce am revăzut Timişoara!
De ce a trebuit să moară atâţi oameni nevinovaţi în decembrie 1989?
Probabil, pentru ca şleahta de securişti travestiţi în oameni de bine să acapareze România!!
Când te uiţi care este "pedigree-ul" politicienilor români, te îngrozeşti, fiu sau fiică de ofiţer superior de securitate sau nepot în cel mai rău caz!!!
Pentru ca, indivizi obscuri, membri marcanţi ai unor oligarhii securiste de teapa lui Voiculescu, Patriciu, Roşca-Stăneascu să ne arate adevăratele "valori" democratice de tip securisto-mafiot?
Câţi oameni responsabili din aceată ţară s-au întrebat câţi bani o fi primit tov. Geoană la Moskova şi mai ales de la cine? Şi, mai ales cine-i tov. de bine care a făcut lobby?

Cred că a venit momentul real ca România să scape de hoardele de securişti care o conduc la toate nivelele, ba chiar şi directori de şcoli foşti turnători ordinari de "bine" sunt membri în hoarde...
DA, astăzi la Timişoara spiritul bănăţenilor molcomi a erupt din nou. Pentru ca, probabil, melancolicilor răgăţeni să le fie ...bine. Trebuie să ştergem pe jos cu aceşti indivizi abjecţi care îşi bat joc de România, şi care, ne-au târât în mizerie, corupţie instituţională şi ruşine oriunde mergem în lume...

Să alegem responsabil!Pentru ca mesajul Timişoarei să nu fie din nou furat!(Proclamaţia de la Timişoara, pct. 8)